Головна сторінка | Регистрация | Вход
Ср, 01.05.2024, 13:49
Приветствую Вас гість | RSS
Меню сайту
Яндекс.Метрика
Категории каталога
Про нас пишуть [12]
Матеріли про нас які знайдено у масмедіа
Визначні місця по маршруту рафтингу [2]
Історія, факти та легенди про знамениті місця проходження маршруту.
Історія Карпатського краю [2]
Історія та легенди про Закарпаття
Наше опитування
Дайте оцінку ідеї сайту
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 32
Міні-чат
Головна сторінка » Статті » Про нас пишуть

Туристи приймають душ із мінеральної води, а потім сплавляються

 

Туристи приймають душ із мінеральної води, а потім сплавляються

За Хустом на березі річки декілька наметів. Біля господарства порається організатор рафтингу Степан Жук, 49 років. Знайомить із базою. Табір обладнаний міні-електростанцією, душовою кабінкою з гарячою водою, біотуалетом. Чергують інструктори.

— 2003-го я захопився рафтингом, — розповідає Степан. — А за рік організували сплав. Степан Жук відкрив в Інтернеті портал ”Диспетчер курортів Закарпаття” (ДКЗ). Торік замовив у столичної фірми чотири укомплектовані катамарани.

— Один комплект — катамаран, намет, матрац, рятувальний жилет, постільна білизна — обійшовся в дві з половиною тисячі доларів, — каже Степан Жук. — Крім того, маємо мікроавтобус, щоб доставляти туристів.

Щодня  білоий ”Форд” колесить закарпатськими санаторіями. Звідти забирає бажаючих сплавитися річкою. На базі Степан Жук пропонує туристам прийняти душ з мінеральної води. Потім пригощає обідом — зазвичай, токаном з бринзою. Ситим туристам надягають рятувальні жилети й мікроавтобусом доправляють на початок Хуста. На один катамаран може поміститися вісім рафтерів. Жук визначає, хто які позиції займатиме. Інструктор сідає ззаду — щоб контролювати процес. Стартують рафтери від велятинського моста, а фінішують біля хустського. Це перший етап подорожі ”По Тисі разом”. У ньому брати участь можуть всі бажаючі віком від 5 років.

На початковому етапі туристів навчають, як керувати катамараном, та перевіряють на витривалість. 6 км можна пропливти за 1,5 год. Другий, третій і четвертий етапи складніші й розраховані на тих, хто пройшов перший. За бажанням туриста маршрут може мати протяжність 11–25 км. Тиса під час сплаву постійно змінюється. Катамаран запливає або на мілину, або на велику воду, де глибина річки сягає 4–5 м. Туристам пропонують скупатися.

— Це не екстремальний рафтинг гірськими річками, — переконаний Жук. — Це активний відпочинок для людей. Він безпечний і цікавий. Із фінішу туристів автобусом відвозять на базу, де чекає вечеря — угорська національна страва бограч із баранини. Після неї розваги — кидання дротиків, стріляння з пневматичної рушниці. На завершення програми Степан Жук пропонує кожному учасникові диск з фото- та відеофільмом, іменне посвідчення про право називатися рафтером.

На фото: Туристи з Кіровоградської області пливуть Тисою від велятинського мосту до Хуста. Перші три кілометри можуть пливти й діти (фото з архіву Степана ЖУКА)



Источник: http://www.mukachevo.net/readnews.php?nid=10292
Категория: Про нас пишуть | Добавил: tyssa (28.03.2008) | Автор: Сніжана Русин
Переглядів: 1476
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу
Пошук
Інші наші сайти та друзі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Copyright IRS "DKZ" © 2024 |
META - Україна. Українська пошукова система Экстремальный портал VVV.RU